DEFNE YAPRAĞINDAN GELİR ELDE EDİLECEK

Tarih: 6 Mayıs 2021 Perşembe 19:30

Yenişehirli kadınlar evlerinde defne yaprağı ayıklayarak para kazanacaklar. Yenişehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile kadınlar aile ekonomisine katkı sağlayacaklar.

Belediye tarafından hayata geçen proje, aile ekonomisine katkı sağlayacak . Yenişehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kadınların evlerinden çalışıp aile ekonomilerine katkı sağlama fırsatı yakaladığı ‘Defne Yaprağı Ayıklama Projesi’ başladı. Projeden yararlanmak için mahalle muhtarlarına başvuru yapan kadınlara defne yaprakları teslim ediliyor.

Yenişehir Belediyesi, Yenişehir Kent Konseyi ve Mersin’de ekolojik ürünler üzerine faaliyet yürüten bir firmanın işbirliği ile hayata geçirilen projeyle ekonomik durumu iyi olmayan, çalışamayan kadınların ev ekonomilerine katkı sunulması hedefleniyor. Mahalle muhtarlarının duyurusu ile projeden yararlanmak için başvuru yapan kadınlara defne yaprakları, görevliler tarafından evlerine kadar götürülerek teslim ediliyor, sonrasından tekrar toplanıyor.

450 KADIN KATILIMDA BULUNDU

Korona virüs salgılından dolayı, ekonomik anlamda etkilenen ailelere nefes aldıracak proje büyük ilgi gördü.  Projeye başvuru yapan kadınların evlerini tek tek gezen ve kolileri teslim eden Yenişehir Belediyesi görevlileri, kadınlara defne yapraklarını nasıl ayıklayacaklarını da anlattı. 450 kadının başvuru yaptığı projede bugüne kadar 200 kadına defne yaprakları evlerinde teslim edildi.

Mahalle muhtarlarının duyuruları ile projeden haberdar olduklarını belirten kadınlar, pandemi sürecinde ev ekonomisine katkı sunacak olan projeyi hayata geçirdiği için Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e teşekkür ettiler. Projeye katılım her geçen gün artıyor.


Etiket: defne yaprak, yenişehir, aile, gelir


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA