BU GERİLİM BİTMELİ!

Tarih: 11 Mayıs 2020 Pazartesi 00:29

Şeytanlar Grubu ile İçel İdman Yurdu arasında yaşanan gerilim tırmanırken, Mersin spor kamuoyu kimseye fayda sağlamayan bu gerilimin bitmesini bekliyor!

BU GERİLİM BİTMELİ!

Şeytanlar Grubu ile İçel İdman Yurdu arasında yaşanan gerilim tırmanırken, Mersin spor kamuoyu kimseye fayda sağlamayan bu gerilimin bitmesini bekliyor!

Koronavirüs salgını tüm dünyada futbolu durdururken Mersin’de ilginç gelişmeler yaşanıyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglerin 12 Haziran’da başlayacağını açıklamasının ardından, Mersin ekipleri futbola yöneldi. Mersin’in en etkili taraftar gurubu Kırmızı Şeytanlar ile Mersin İdman Yurdu’ndan boşalan boşluğu doldurması beklenen İçel İdman Yurdu arasında dekont savaşı başladı.

İlk açıklama hafta başında Şeytanlar Gurubu’ndan geldi. Taraftarlar, İçel İdman Yurdu’nu kentin ve Şeytanlar Gurubu’nun beklentilerini yerine getirememekle suçlarken, Siyah Beyazlı Takı ise zaman kaybetmeden sosyal medya hesabından açıklamaya cevap vererek, eleştirileri kabul etmedi.

KİM NE DEDİ?

Dekont savaşlarının fitilini ateşleyen Şeytanlar Gurubu’nun açıklaması şu şekilde; “Sezon başında TFF tarafından kulübümüze gelen küme düşme cezasından sonra Mersin İdman Yurdu camiası olarak İçelspor Kulübü ile yaptığımız görüşmeler sonucunda armamızı ve takımımızı yaşatmak adına İçel İdman Yurdu adı altında birleşme kararı aldık.

Biz taraftarlar olarak İçelspor yönetiminden 3 istekte bulunduk. Birincisi; Mersin İdman Yurdu armamızın ilerleyen süreçte hukuki zeminin oluştuğu zaman yeniden aynı isimle yaşatılması ve takımın bütün şehrin takımı olmasıydı. İkinci; isteğimiz deplasmanlarda taraftara otobüs sağlanması ve yönetim tarafından organize edilmesiydi. Üçüncü ise; kulübün Mersin halkına mal olması için taraftara kongre üyeliği hakkı tanınmasıydı. Fakat bu isteklerimizin hiçbiri sezon içerisinde gerçekleşmemiştir. Biz taraftarlar olarak üzerimize düşen tüm fedakarlığı yaptığımıza inanıyoruz” diyerek fitili ateşlemişlerdi.

Açıklamanın devamında ise verdikleri örneklerle İçel İdman Yurdu'nu içerde dışarıda desteklediklerini her platformda savunduklarını, ama yöneticilerinin verdikleri sözlerinin arkasında durmamakla suçlamışlardı.

CEVAP GECİKMEDİ

Şeytanlar Gurubunun bu açıklamasının ardından İçel İdman Yurdu yönetimi kendi sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Şeytan Gurubunun açıklaması şu şekilde; “Büyük Mersin İdman Yurdu taraftarı ve Mersin spor camiası kulüp ve yöneticilerimize karşı hiç bir dayanağı bulunmayan yanıltıcı söylemlerle oluşturmak istedikleri algı oyunlarına istinaden Mersin İdman Yurdu taraftarlarını ve Mersin spor kamuoyunu aydınlatmak ve bu asılsız söylemlere karşı açıklama yapma gereği doğmuştur.

Bilindiği üzere 2018-2019 sezonu sonunda 95 yıllık çınarımız Mersin İdman Yurdu kulübü borçlarından dolayı TFF tarafından Mersin Süper Amatör Ligi’nden Mersin 1. Amatör Lig’ine düşürülmüştü. Gelinen noktada Mersin İdman Yurdu ismini, armasını ve renklerini yaşatmak adına yöneticilerimizin, Mersin spor kamuoyunun, Mersin İdman Yurdu’na gönül vermiş taraftarların ve Kırmızı Şeytanlar taraftar grubu tribün liderlerinin de isteğiyle birleşme kararı alınmıştı. Bu birleşmenin tek temel amacı Mersin İdman Yurdu ruhunu yaşatmak ve hak ettiği yerlere geri getirmekti.

Kulüp Başkanı ve yöneticilerimizin görsel ve yazılı basında defalarca dile getirdiği gibi; hukuksal sorunlar giderilir giderilmez; Mersin İdman Yurdu ismini ve armasını şerefle taşıyacağız. Yönetimimiz tarafından tüm deplasman organizasyonlarında taraftarlarımız için otobüs ödemesi yapılmış ve sezon içinde tribün liderlerine her ay nakdi yardımlar gerçekleştirilmiştir. Dekontlar mevcuttur.

Kulübümüzün bekası ve sürdürülebilirliği düşünülerek ilerleyen yıllarda kulübümüzün, Mersin İdman Yurdu’nun kapanmasına neden olan bazı kötü zihniyetlerin eline geçmemesi adına kongre üyeliği konusunda hassas olduğunu geçmiş dönemlerde de dile getirmiştik. Kulübümüze ivme kazandıracak, nitelikli ve liyakatli herkese kulübümüzün kapılarının sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha belirtmek isteriz dediler.”

Mersin spor kamuoyu ise futbola hasret kalındığı, insanların virüs belası ile mücadele ettiği bu günlerde yaşanan bu gerginliğin kimseye fayda olmayacağı, en kısa sürede taraftarların bir araya gelerek bu gerginliği bitirmesini bekliyor.


Etiket:


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2023 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA