TARLADA 1 LİRA OLAN DOMATES PAZARDA 8 LİRA

Tarih: 19 Aralık 2021 Pazar 15:17

Hem dolar kurundaki yükseliş hem de enflasyon, vatandaş ve üreticiyi çıkmaza soktu. Tarladan 1 liraya çıkan domatesin marketlerde 8 liraya satılmasına isyan eden Antalyalı bir çiftçi, domateslerini dere kenarına döktü.

Türkiye'de dolar kurundaki ani yükseliş ve enflasyon, vatandaşla birlikte üreticileri de derinden sarstı. Özellikle tarım alanında faaliyet gösteren üreticiler, malın tarladan çıkış fiyatıyla marketlerdeki fiyatına büyük tepki göstermeye başladı. Domates de bu ürünlerden biri. Tarladan 1 liraya çıkan domatesin reyonlardaki fiyatı ortalama 8 lira.

DOMATES KASALARINI TEK TEK DÖKTÜ

Antalya'da yaşayan Barış isimli bir çiftçi, domates dolu kamyonetini dere kenarına çekerek duruma isyan etti. Daha fazla üretim yapmayacağını söyleyen çiftçi, kasaların içerisinde duran domatesleri tek tek dereye döktü.

"EKMEYECEĞİM BİR DAHA, KAMYONETİ DE SATACAĞIM"

Çiftçinin o anları yanındaki arkadaşı tarafından kayda alınıp sosyal medyada paylaşıldı. Çiftçinin görüntülerdeki, "Dolar olmuş 20 lira, domates olmuş 1 lira. Ekmeyeceğim bir daha. Bu kamyoneti de satacağım." sözleri de dikkat çekti.


Etiket: pazar, domates, tarla, fiyat


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA