19 MAYIS HAFTASI’NDA DENİZDE, HAVADA VE KARADA EĞLENCE

Tarih: 22 Mayıs 2022 Pazar 11:28

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla hafta boyu bir dizi etkinlik düzenledi. Akrobatik şovlardan dalgıç gösterilerine, yelken yarışlarından yamaç paraşütüne uzanan bir dizi etkinlikle 19 Mayıs heyecanı hem karada hem havada hem de denizde yaşandı.

DALGIÇLAR DENİZDE TÜRK BAYRAĞI AÇTI

15 Mayıs’ta çeşitli etkinliklerle başlayıp, 18-19 Mayıs’ta Sefo, Güneş ve Sagopa Kajmer konserleriyle taçlanan 19 Mayıs heyecanı, 20-21 Mayıs’ta Özgecan Aslan Meydanı ile Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nde devam etti. Etkinlikler kapsamında Mersin İtfaiyesi ile Akdeniz Sualtı Spor Kulübü’nün dalgıçları tekne gösterileri eşliğinde Cumhuriyet Gösteri Merkezi açıklarında dalış yaparak denizde Türk Bayrağı açtı. Rota Yelken Kulübü ile Mersin Yelken Kulübü de dalgıçların gösterilerine kürek ve sub ile denizde eşlik etti.

TÜRKİYE FİNALİNE GİDECEK BASKETBOL TURNUVASININ İLK TURU MERSİN’DE YAPILDI

Cumhuriyet Gösteri Merkezi heyecan dolu bir turnuvaya da ev sahipliği yaptı. Red Bull’un düzenlediği “Red Bull Half Court 3x3 Basketbol Turnuvası”nın ilk turu Mersin’de yapıldı. Dünyanın birçok ülkesinde aynı anda gerçekleşen ve bu yıl Türkiye finali İstanbul’da, dünya finali ise Mısır’da yapılacak olan 3 elemeli turnuvanın ilk turunda Mersin’de 22 takım yarıştı. Finale kalan 5 takım finalde oynamaya hak kazandı.

YELKENLİLER YARIŞTI, DERECEYE GİRENLER ÖDÜL ALDI

19 Mayıs etkinlikleri kapsamında yelken gösterisi ve yarışı da gerçekleşti. Denizi kuşatan yelkenliler optimist ve lazer sınıflarında yarıştı. Dereceye girenlere Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nde düzenlenen törenle ödülleri verildi. Lazer Genel Klasmanı’nda dereceye girenlere ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel verirken, Optimist Genel Klasmanı’nın dereceye girenleri ise ödüllerini Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın’dan aldı.

AKROBASİ DOLU BASKETBOL ŞOVU NEFES KESTİ

Özgecan Aslan Meydanı’ndan ise heyecan dolu ve nefes kesen “Basketbol Akrobasi Şov” etkinliği yapıldı. Akrobatik smaç gösteri ekibi olan Karizma Show’un mini trambolin yardımıyla yaptığı bir dizi hareket izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getirdi. Son kısımda seyirciler de gösteriye katılarak potaya smaç basma deneyimi yaşadı.

YAMAÇ PARAŞÜTÜYLE HEYECAN GÖKLERE YÜKSELDİ

Etkinliklerin biri de Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Yamaç Paraşütü ve Adrenalin Sporları Kulübü iş birliğiyle Gelincik Tepesi’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Yarışması oldu.  Yarışma, izleyenler tarafından büyük beğeni toplarken; deneyimli pilotların yamaç paraşütü akrobasi gösterisi izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı. Yarışma sonunda dereceye girenlere ödülleri verildi.


Etiket: mersinbüyükşehirbelediyesi, 19mayıs


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

 
 

 
 
  
 

 

Tarsus Son Saat | Siteden yararlanırken yayın politikamızı okumanızı tavsiye ederiz. tarsussonsaat.com © Copyright 2022 Tüm hakları saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz. Hakimiyet Gazetesi basın ve yayın meslek ilkelerine uyar.

URA MEDYA